Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

МИКОЛАЇВКА (до 1945 року — М'яколовичі) — село, центр сільської Ради, розташоване за 23 км від районного центру, за 15 км від заліз­ничної станції Білокоровичі. Дворів — 312, насе­лення —1,2 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­вані села: Омелуша, Полоничеве, Рудня-Миколаївська, Спаське.
В Миколаївці розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», що спеціалізується на від­годівлі великої рогатої худоби. Господарство має в користуванні 4,4 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,5 тис. га орної землі.
Працюють середня школа (26 учителів і 416 учнів), будинок культури на 450 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 15 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, ап­тека, п'ять магазинів, відділення зв'язку.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти, охорони здоров'я орденами й медалями СРСР нагороджено 82 чоловіка, а лісоруба А. П. Синькевича та колишнього голову колгоспу І. Г. Сокирка — орденом Леніна.
Сільська парторганізація об'єднує 55 комуні­стів, комсомольська — 52 члени ВЛКСМ.
Засноване село в XVII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 137 чоловік, з них загинуло 80, бойовими орде­нами й медалями нагороджено 57. На честь воїнів-визволителів села від німецько-фашистських загарбників встановлено пам'ятник.
Поблизу Миколаївки виявлено поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Миколаївка