Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Повч

ПОВЧ — село, центр сільської Ради. Розташо­ваний за 15 км на північний схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Ігнатпіль. Через село протікає річка Повчанка, а на південь від села — річка Жерев. Дворів — 247. Населення — 778 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Буда і Рудня Повчанська.
В Повчі розміщена центральна садиба кол­госпу «Червоний партизан», за яким закріплено 2706,2 га землі, з них 1141,1 га сільськогоспо­дарських угідь, у т. ч. 587,5 га орної землі, а також 87,7 га пасовищ, 462,4 га лугів, 1184,2 га лісу. Напрям господарства — м'ясо-молочний у тваринництві, картопляно-льонарський у рос­линництві. Колгосп має майстерні для ремонту сільгосптехніки, переробки деревини, пилораму, млин, гідроелектростанцію.
На території села розташоване Повчанське лісництво.
Тут працюють восьмирічна школа, в якій 13 учителів навчають 162 учнів, консультатив­ний пункт Луганської заочної середньої школи, клуб, 2 бібліотеки з фондом 7 тис. книг, мед­пункт, аптека, відділення зв'язку, майстерня побутового обслуговування, ощадна каса, 2 ма­газини.
Партійна організація налічує 34 комуністи, комсомольська — 31 члена ВЛКСМ.
За успіхи в праці 82 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
240 жителів села активно боролися з гітле­рівцями в роки Великої Вітчизняної війни, 106— загинули, 156 — удостоєні урядових нагород. 7 чоловік брали участь у підпільній роботі під час тимчасової німецько-фашистської окупації. Вони мали зв'язок з підпільною парторганізацією села Липників. 15 чоловік воювали в скла­ді загонів партизанського з'єднання під коман­дуванням С. Ф. Маликова.
1967 року встановлено два пам'ятники парти­занам, які загинули в боротьбі з ворогом за ви­зволення села.
Уродженцем села є кандидат сільськогоспо­дарських наук Д. Г. Войтюк.

Сучасна карта - Повч