ПОВЧ — село, центр сільської Ради. Розташований за 15 км на північний схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Ігнатпіль. Через село протікає річка Повчанка, а на південь від села — річка Жерев. Дворів — 247. Населення — 778 чоловік. Сільраді підпорядковані села Буда і Рудня Повчанська.
В Повчі розміщена центральна садиба колгоспу «Червоний партизан», за яким закріплено 2706,2 га землі, з них 1141,1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 587,5 га орної землі, а також 87,7 га пасовищ, 462,4 га лугів, 1184,2 га лісу. Напрям господарства — м'ясо-молочний у тваринництві, картопляно-льонарський у рослинництві. Колгосп має майстерні для ремонту сільгосптехніки, переробки деревини, пилораму, млин, гідроелектростанцію.
На території села розташоване Повчанське лісництво.
Тут працюють восьмирічна школа, в якій 13 учителів навчають 162 учнів, консультативний пункт Луганської заочної середньої школи, клуб, 2 бібліотеки з фондом 7 тис. книг, медпункт, аптека, відділення зв'язку, майстерня побутового обслуговування, ощадна каса, 2 магазини.
Партійна організація налічує 34 комуністи, комсомольська — 31 члена ВЛКСМ.
За успіхи в праці 82 трудівників села нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
240 жителів села активно боролися з гітлерівцями в роки Великої Вітчизняної війни, 106— загинули, 156 — удостоєні урядових нагород. 7 чоловік брали участь у підпільній роботі під час тимчасової німецько-фашистської окупації. Вони мали зв'язок з підпільною парторганізацією села Липників. 15 чоловік воювали в складі загонів партизанського з'єднання під командуванням С. Ф. Маликова.
1967 року встановлено два пам'ятники партизанам, які загинули в боротьбі з ворогом за визволення села.
Уродженцем села є кандидат сільськогосподарських наук Д. Г. Войтюк.
Дивиться також інші населені пункти району: