Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Йосипівка

ЙОСИПІВКА (до 1957 року — Юзефівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру, за 15 км від ст. Радулин. Дворів — 121, населення — 374 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Табори.
У Йосипівці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ломоносова, який користується 1,6 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,1 тис. га орної землі. Провідною галуззю в м'ясо-молочне тваринництво.
В селі е восьмирічна школа, де 11 учителів навчають 95 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 3,7 тис. примірників, ме­дичний пункт.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти та медицини 15 йосипівців нагороджені орденами й медалями.
Сільська парторганізація об'єднує 18 комуні­стів, дві комсомольські — 34 члени ВЛКСМ.
Перша згадка про село датована 1601 роком. 1905 року сталося заворушення селян проти по­міщика. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 56 йоси­півців боролися проти фашистів, 29 з них заги­нуло. За героїзм, виявлений у боротьбі з німець­ко-фашистськими загарбниками, 54 жителі села нагороджені орденами й медалями.
В Йосипівці встановлено пам'ятник радян­ському льотчику А. К. Щукіну, який загинув у селі 1941 року.
В селі Табори народився доктор філологічних наук професор І. П. Вишневський.

Сучасна карта - Йосипівка