Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ковалі

КОВАЛІ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 21 км на південь від районного центру, за 8 км від залізничної станції Турчинка й за 8 км від автошляху Коростень — Житомир. Дво­рів — 185. Населення — 540 чоловік. Сільраді під­порядковані села Ковалівщина й Красносілка.
На території Ковалів розміщена центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 1450 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 982 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сіль­ського господарства 29 чоловік нагороджено ор­денами й медалями.
У селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 138 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 6,1 тис. томів, фельдшерсько-аку­шерський пункт.
Партійна організація села Ковалів налічує 22 комуністи, комсомольська (створена 1928 ро­ку) — 21 член ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Ковалі датується 1611 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Проти німецько-фашистських загарбників воювало на фронтах і в партизанських загонах 126 жителів села, з них 61 за виявлений геро­їзм в боротьбі з ворогом нагороджений орденами й медалями. 86 чоловік загинули смертю хороб­рих. У бою за с. Ковалівщину загинув 1943 року Герой Радянського Союзу М. М. Мельник. У 1958 році на честь односельців і визволителів села, які полягли в боях з гітлерівцями, встанов­лено обеліск Слави.
На околиці села виявлено давньоруські кургани.

Сучасна карта - Ковалі