Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Михайлівка

МИХАЙЛІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний схід від ра­йонного центру, за 1 км від залізничної станції Бехи й за 2 км від автошляху Мозир — Ровно. Дворів — 445. Населення — 1364 чоловіка. Сіль­раді підпорядковане с. Плещівка.
На території Михайлівни розміщена централь­на садиба колгоспу ім.
XVII партз’їзду, за яким закріплено 1872 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1435 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тваринни­цтво м’ясо-молочного напряму. 1959 року на око­лиці села став до ладу будівельний комбінат № З тресту «Укрелеватормлинбуд», до складу якого входять гранітний кар’єр, дробильно-сортуваль­ний завод, завод залізобетонних конструкцій та деревообробний комплекс. За трудові успіхи ор­денами й медалями нагороджено 46 чоловік.
В селі є восьмирічна школа, де 20 учителів навчають 267 учнів, будинок культури на 240 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1930 року) налічується 18 комуністів, у комсомольській (створена 1923 року) — 24 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації, в 1942—1943 pp., в селі діяла підпільна комсо­мольська група, яку очолював І. Н. Тищенко. 208 жителів села воювало на фронтах і в партизан­ських загонах проти гітлерівських окупантів. 148 чоловік нагороджено орденами й медалями, 110 — загинули смертю хоробрих. У . центрі Михайлівки 1948 року споруджено обеліск Слави на честь односельців і воїнів-визволителів села, які полягли в бою з ворогом.
На околицях с. Михайлівни знайдено кам’яні знаряддя праці доби бронзи, виявлено давньо­руську майстерню для виготовлення прясел з шиферу.

Сучасна карта - Михайлівка