Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишневе

ВИШНЕВЕ (до 1963 року — Велика Чернявка) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 20 км на захід від районного центру та за 6 км від залізничної станції Роставиця. Дворів — 309. Населення — 787 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Світанок», за яким закріплено 1669 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1602 га орної землі. Господарство — зерново-бу­рякового напряму. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У Вишневому працюють восьмирічна школа, де 10 учителів навчають 115 учнів, клуб, бібліо­тека з фондом 4,3 тис., книг, медичний пункт, дитячі ясла, поштове відділення, магазин.
Партійна організація об'єднує 29 комуністів, комсомольська — 36 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 19 трудівників села відзна­чено урядовими нагородами СРСР.
Село засноване наприкінці XVI століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Перше колективне господарство — ТСОЗ ор­ганізовано 1925 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в бороть­бі проти німецько-фашистських загарбників бра­ли участь 204 жителі Вишневого, з них 104 — за­гинули, 98 — нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — майора С. І. Кучеря­вого.
1965 року встановлено обеліск Слави на честь загиблих воїнів-визволителів села від гітлерів­ських окупантів.
Уродженцем села є генерал-майор І. А. Яворський.

Сучасна карта - Вишневе