КОЧЕРІВ — село, центр сільської Ради, розташоване за 19 км на південний схід від районного центру, на автошляху Київ — Львів. Дворів — 613. Населення — 1677 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Поташня.
На території Кочерова розміщена центральна садиба колгоспу ім. 40-річчя Жовтня, який має в користуванні 3518 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2818 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Вирощують також зернові культури, хміль та картоплю. У 1956 році колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки і відзначений бронзовою медаллю. За трудові досягнення в розвитку колгоспного виробництва 71 чоловік нагороджений орденами й медалями, в т. ч. колгоспниця С. І. Войтушенко — орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня та початкова школи, де 32 учителі навчають 650 учнів, будинок культури на 500 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 15,2 тис. томів, медамбулаторія, аптека, дитячі ясла, відділення зв'язку, комбінат побутового обслуговування.
Партійна організація налічує 38 комуністів, комсомольська (створена 1922 року) — 75 членів ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни на фронтах проти німецьких загарбників билося 355 жителів села, з них 287 нагороджено орденами й медалями. 150 чоловік полягли смертю хоробрих. За відвагу, виявлену під час визволення Києва, В. О. Карпенку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В грудні 1943 року в боях проти гітлерівських окупантів піц Кочеровом загинув уродженець с. Вишки Ульяновської області Герой Радянського Союзу, старший лейтенант А. В. Шигаєв. На честь воїнів, які віддали своє життя за визволення села від німецько-фашистських загарбників, 1962 року встановлено пам'ятник. У 1967 році споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Дивиться також інші населені пункти району: