Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Куліші

КУЛІШІ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 8 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Рихальське. Дворів — 521, населення — 1,9 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­ковано населені пункти Красногірка, Нараївка, Хутір-Мокляки.
В Кулішах розміщується центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, що обробляє 2,4 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,5 тис. орних. Господар­ство спеціалізується на вирощуванні льону, кар­топлі та м'ясо-молочної худоби.
За виконання соцзобов'язань по вирощуванню високих урожаїв сільськогосподарських культур та виробництву м'яса й молока колгосп ім. Шев­ченка на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради. 100 колгоспників наго­роджено орденами й медалями, а ланкова M. С. Остапчук — орденом Леніна. У Нараївці трудиться Герой Соціалістичної Праці Р. С. Кот.
В Кулішах є середня школа (ЗО учителів і 477 учнів), будинок культури на 500 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 15 тис. примірників, амбулаторія, відділення зв'язку, чотири мага­зини.
Сільська парторганізація об'єднує 57 комуні­стів, комсомольська — 72 члени ВЛКСМ. Перша згадка про Куліші стосується середини XVIII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
130 жителів села воювали на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни, з них загинув 81. За ге­роїзм і мужність, виявлені в боях з фашистами, орденами й медалями нагороджено 74 чоловіка.
На честь воїнів-визволителів села від гітлерів­ських окупантів споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Куліші