ТОПОРИ — село, центр сільської Ради. Розташовані на берегах невеличкої річки Оріховатки (притока Росі), за 12 км на південний схід від районного центру та за 12 км від найближчої залізничної станції Зарудинці. Дворів 746. Населення — 2126 чоловік.
На території села розміщені центральні садиби колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 2497 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2357 га орної землі, та бурякорадгоспу (4341 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4145 га орної землі). В колгоспі вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Радгосп спеціалізується на вирощуванні насіння цукрових буряків. У 1970 році колгосп нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.
В селі працюють середня та початкова школи, де 35 учителів навчають 498 учнів, два клуби, три бібліотеки з фондом 22 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим відділенням, дитячі ясла, відділення зв'язку, 3 магазини.
Партійна організація (створена 1922 року) об'єднує 43 комуністів, комсомольська (осередок виник 1923 року) —124 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 59 трудівників села удостоєно урядових нагород, серед них бригадира тракторної бригади колгоспу С. С. Жулинського та бригадира тракторної бригади бурякорадгоспу А. В. Телегу нагороджено орденом Леніна.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство «Новий шлях» створено в 1922 році.
Під час Великої Вітчизняної війни захищало Батьківщину від німецько-фашистських загарбників 498 жителів села, з них 230 — нагороджено орденами й медалями, 226 — загинуло. В 1950 році полеглим воїнам-односельцям встановлено пам'ятник, а в 1956-му — обеліск Слави загиблим воїнам-визволителям Топорів від гітлерівських окупантів.
Уродженцями села є П. Б. Литвак — доктор сільськогосподарських наук, В. Г. Стрільчук — кандидат економічних наук.
На околиці Топорів виявлено залишки поселення черняхівської культури.
Дивиться також інші населені пункти району: