Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Топори

ТОПОРИ — село, центр сільської Ради. Розташо­вані на берегах невеличкої річки Оріховатки (притока Росі), за 12 км на південний схід від районного центру та за 12 км від найближчої залізничної станції Зарудинці. Дворів 746. На­селення — 2126 чоловік.
На території села розміщені центральні сади­би колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 2497 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2357 га орної землі, та бурякорадгоспу (4341 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4145 га орної землі). В колгоспі вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринницт­во. Радгосп спеціалізується на вирощуванні на­сіння цукрових буряків. У 1970 році колгосп на­городжено Почесною Грамотою Президії Вер­ховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.
В селі працюють середня та початкова шко­ли, де 35 учителів навчають 498 учнів, два клу­би, три бібліотеки з фондом 22 тис. книг, діль­нична лікарня на 25 ліжок, фельдшерсько-аку­шерський пункт з пологовим відділенням, дитя­чі ясла, відділення зв'язку, 3 магазини.
Партійна організація (створена 1922 року) об'єднує 43 комуністів, комсомольська (осередок виник 1923 року) —124 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 59 трудівників села удо­стоєно урядових нагород, серед них бригадира тракторної бригади колгоспу С. С. Жулинського та бригадира тракторної бригади бурякорадгоспу А. В. Телегу нагороджено орденом Леніна.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство «Новий шлях» створено в 1922 році.
Під час Великої Вітчизняної війни захищало Батьківщину від німецько-фашистських загарб­ників 498 жителів села, з них 230 — нагороджено орденами й медалями, 226 — загинуло. В 1950 році полеглим воїнам-односельцям встановлено пам'ятник, а в 1956-му — обеліск Слави загиблим воїнам-визволителям Топорів від гітлерівських окупантів.
Уродженцями села є П. Б. Литвак — доктор сільськогосподарських наук, В. Г. Стрільчук — кандидат економічних наук.
На околиці Топорів виявлено залишки посе­лення черняхівської культури.

Сучасна карта - Топори