Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ришавка

РИШАВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 30 км на південний захід від район­ного центру, за 15 км від залізничної станції Омелянівка й 17 км від автошляху Коростень — Житомир. Дворів—291. Населення — 1023 чоло­віка.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 1794 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1119 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 23 колгоспники удостоє­ні орденів і медалей.
В селі є середня школа, де 18 учителів на­вчають 226 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 5,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 18 комуністів, у комсомольській (створена в 1929 році) — 28 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1650 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової гітлерівської окупації село знаходилося в районі активних дій партизан­ських з’єднань С. Ф. Маликова, С. А. Ковпака та М. І. Наумова. В жовтні 1943 року поблизу Ришавки партизанським з’єднанням М. І. Нау­мова був розбитий Бранденбурзький полк кара­телів. На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах 232 жителі села вою­вали проти німецько-фашистських загарбників. За мужність і відвагу у боротьбі з ворогом 120 чоловік нагороджено орденами й медалями, 148 — загинуло смертю хоробрих. У 1948 році на честь воїнів-односельців і визволителів, які полягли у боях з окупантами, споруджено обе­ліск Слави.
У Ришавці народився український радянський поет М. І. Литвинець.

Сучасна карта - Ришавка