Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Печанівка

ПЕЧАНІВКА (до 1871 року – хутір Печено­го) – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру, залізнична станція на лінії Козятин – Шепетівка. Дворів – 534. Населення – 1590 чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Гордіївка і Паволочка.
У Печанівці міститься рільнича бригада кол­госпу ім. XXII з’їзду КПРС, центральна садиба якого в Паволочці. Вирощують – зернові куль­тури, цукрові буряки. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. На території села є овочево-су­шильний завод, комбінат хлібопродуктів, бурякопункт Коровинецького цукрового заводу.
Працюють середня школа, де 32 учителі на­вчають 469 учнів, три бібліотеки з книжковим фондом понад 10 тис. примірників, клуб, два мед­пункти, пологовий будинок.
За успіхи, досягнуті в розвитку народного госпо­дарства, 69 трудівників се­ла нагороджені орденами й медалями СРСР.
Партійна організація об’єднує 55 комуністів, ком­сомольська – 73 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1471 року.
1871 року була побудо­вана залізнична станція.
В серпні 1905 року відбув­ся виступ селян проти по­міщика. Вони спалили пан­ські комори, конюшню, скирти. У жовтні 1905 року страйкували залізничники.
Радянська влада в Печанівці встановлена 25 січня 1918 року. В роки громадянської війни тут стояла бригада Г. І. Котовського.
На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лися з ворогом 156 чоловік, з них 68 загинуло. В районі села діяли партизанські групи з’єднан­ня С. Ф. Малинова. За мужність і героїзм, вияв­лені в боротьбі з німецько-фашистськими загарб­никами, 95 чоловік відзначені орденами й меда­лями СРСР.
У Печанівці споруджено пам’ятник воїнам-визволителям, які полягли в боях з фашистами. В селі Гордіївці похований Герой Радянського Союзу І. П. Голуб.
Уродженцями села є генерал-лейтенант В. А. Мартинюк, контр-адмірал І. Л. Пархом’юк.

Сучасна карта - Печанівка