Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Горбулів

ГОРБУЛІВ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 25 км від районного центру та за­лізничної станції Горбаші. В селі 631 двір, на­селення —1,8 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­ване с. Науменка.
У Горбулеві розміщується центральна садиба колгоспу «Батьківщина», який має в користу­ванні 3,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,7 тис. га орної землі. Напрям господар­ства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Допоміжне підприємство — пункт переробки льону. На території колгоспу є великі поклади лабрадориту, вироби з якого надходять до бага­тьох міст і сіл Радянського Союзу. На території села розміщено відділення «Сільгосптехніки».
В селі — середня школа, де 28 учителів на­вчають 390 учнів, клуб на 150 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 17,5 тис. примірни­ків, дільнична лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок, аптека, поштове відділення, ощадна каса, п'ять магазинів, дві майстерні побутового обслуговування.
За трудові успіхи 83 горбулівці нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Вчи­телька О. Й. Лебідь 1939 року за сумлінну пра­цю на ниві народної освіти нагороджена орде­ном Трудового Червоного Прапора.
З партійні організації села об'єднують 46 ко­муністів, 3 комсомольські —160 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 7 листопада 1924 року споруджено пам'ятник героям рево­люції.
354 жителі села воювали на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни, з них 205 нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. На честь загиблих 249 односельців споруджено обе­ліск. На братських могилах воїнів-визволителів села встановлено три пам'ятники.
У роки фашистської окупації в селі діяла підпільна організація під керівництвом Д. Яковенка
У Горбулеві два пам'ятники В. І. Леніну.
Уродженцями села є В. Ф. Головчанський — генерал-майор (зараз генерал у відставці, живе в Москві); В. Н. Мартиненко — кандидат істо­ричних наук, заступник міністра закордонних справ України; В. Г. Горбаренко — кандидат технічних наук; С: М. Антонюк — кандидат істо­ричних наук: М. Ф. Огійчук — кандидат еконо­мічних наук, А. Ф. Маленівський — кандидат історичних наук.

Сучасна карта - Горбулів