ГОРБУЛІВ — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру та залізничної станції Горбаші. В селі 631 двір, населення —1,8 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Науменка.
У Горбулеві розміщується центральна садиба колгоспу «Батьківщина», який має в користуванні 3,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,7 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Допоміжне підприємство — пункт переробки льону. На території колгоспу є великі поклади лабрадориту, вироби з якого надходять до багатьох міст і сіл Радянського Союзу. На території села розміщено відділення «Сільгосптехніки».
В селі — середня школа, де 28 учителів навчають 390 учнів, клуб на 150 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 17,5 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок, аптека, поштове відділення, ощадна каса, п'ять магазинів, дві майстерні побутового обслуговування.
За трудові успіхи 83 горбулівці нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Вчителька О. Й. Лебідь 1939 року за сумлінну працю на ниві народної освіти нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.
З партійні організації села об'єднують 46 комуністів, 3 комсомольські —160 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 7 листопада 1924 року споруджено пам'ятник героям революції.
354 жителі села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, з них 205 нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. На честь загиблих 249 односельців споруджено обеліск. На братських могилах воїнів-визволителів села встановлено три пам'ятники.
У роки фашистської окупації в селі діяла підпільна організація під керівництвом Д. Яковенка
У Горбулеві два пам'ятники В. І. Леніну.
Уродженцями села є В. Ф. Головчанський — генерал-майор (зараз генерал у відставці, живе в Москві); В. Н. Мартиненко — кандидат історичних наук, заступник міністра закордонних справ України; В. Г. Горбаренко — кандидат технічних наук; С: М. Антонюк — кандидат історичних наук: М. Ф. Огійчук — кандидат економічних наук, А. Ф. Маленівський — кандидат історичних наук.
Дивиться також інші населені пункти району: