Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Калинівка

КАЛИНІВКА (до 1946 року — Ковцьки) — село, центр сільської Ради. Розташована поблизу річки Крем'янки (притока Жерева), за 20 км на південний захід від районного центру та за 6 км від залізничної станції Кремне. Дворів — 310. Населення—1182 чоловіка. Сільраді підпорядко­ване с. Підостапи.
В Калинівці розміщена центральна садиба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 2022,3 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 105'5,9 га орної землі, 595,4 га лісу. В господарстві виро­щують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села працюють восьмирічна школа, в якій 15 учителів навчають 214 учнів, клуб, 2 бібліотеки з фондом понад 8 тис. книг, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла, від­ділення зв'язку, два магазини.
Партійна організація села об'єднує 28 кому­ністів, 2 комсомольські (осередок виник 1923 ро­ку) — 80 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 116 трудівників села наго­роджено орденами й медалями CPCP, серед них колишня доярка К. Г. Захарчук — орденом Ле­ніна, робітниця тваринницької ферми Г. Д. Ку­чер та фельдшер М. П. Барановський — орденом Трудового Червоного Прапора.
В історичних документах село згадується 1779 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
335 жителів Калинівки активно боролися з німецько-фашистськими загарбниками, 296 — за мужність і відвагу відзначені урядовими нагоро­дами, 122 — полягли смертю хоробрих за Бать­ківщину. За зв'язки з партизанами та участь у партизанському русі десятки родин гітлерівці розстріляли, а їхні будинки спалили.
В центрі села 1954 року встановлено обеліск Слави на честь воїнів та партизанів, які загинули під час визволення Калинівки від гітлерівських окупантів у роки Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Калинівка