Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бистріївка

БИСТРІЇВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Постола (притока Роставиці), за 18 км на північ від районного центру та за 15 км від найближчої залізничної станції Бровки. Дворів — 346. Населення — 1316 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. XXII партз'їзду, за яким за­кріплено 1953 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1789 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають понад 200 учнів, клуб, бібліотека з фондом 7,7 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація об'єднує 23 комуністів, комсомольська (осередок створено 1921 року) — 26 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 31 трудівника села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Жовтневої Революції — тракториста І. К. Зозулю.
Село відоме з XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В боях з німецько-фашистськими загарбни­ками брало участь 229 жителів села, з них 114 загинуло, 87 — відзначено урядовими нагородами. Уродженці села А. М. Кирилюк і Л. І. Рибач­ківський удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
1957 року в Бистріївці встановлено пам'ятник воїнам-односельцям, а 1965-го — обеліск Слави на честь воїнів-визволителів села, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.
Бистріївка — батьківщина українського ра­дянського кінорежисера, народного артиста СРСР, лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка Т. В. Левчука.

Сучасна карта - Бистріївка