Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


В'язівка

В'ЯЗІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Жерёва, за 16 км па південний захід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Ігнатпіль. Че­рез село проходить автошлях Коростень — По­ліське — Київ. Дворів — 352. Населення — 880 чо­ловік. Сільській Раді підпорядковане село Слобода-В'язівка.
У селі — центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе, за яким закріплено 1670 га сільськогос­подарських угідь, у т. ч. 1175 га орної землі. Кол­госп вирощує зернові культури, льон, картоплю. Господарство м'ясо-молочного напряму. За успіхи у сільськогосподарському виробництві нагоро­джено 49 чоловік, у т. ч. орденом Трудового Чер­воного Прапора Є. М. Гамерник — свинарку кол­госпу, Г. О. Дячківську — секретаря парторганізації.
У середній школі навчаються 234 учні, пра­цюють 19 учителів; клуб на 200 місць, сільська і шкільна бібліотеки з книжковим фондом 10,9 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, два магазини промислових і продовольчих товарів.
На обліку партійної організації (виникла 1925 року) — 28 комуністів, дві комсомольські організації (колгоспна і шкільна) об'єднують 73 комсомольці. Перший осередок виник 1919 року.
Перша писемна згадка про село належить до 1648 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
250 чоловік брали участь у боях на фронтах Великої Вітчизняної війни, 243 з них
нагоро­джено орденами і медалями; 197 чоловік загинуло смертю хоробрих.

Сучасна карта - В'язівка