Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вигнанка

ВИГНАНКА — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Случі, за 12 км на південний захід від районного центру та за 40 км від залізничної станції Печанівка. Дворів — 316. Населення — 1013 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Провалівка.
У Вигнанці розміщена центральна садиба колгоспу ім. О. Я. Пархоменка, за яким закріп­лено 2191 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1733 га орної землі та 38 га саду. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво.
Працюють середня школа, в якій 22 педагоги навчають 230 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, два магазини.
Партійна організація с. Вигнанки налічує 42 комуністи, 2 комсомольські — 93 члени ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства і культури 45 трудівників села нагороджено ор­денами й медалями CPCP, у т. ч. ланкового ме­ханізованої ланки І. А. Валігуру — орденом Леніна, тракториста Є. М. Тарасюка — орденом Жовтневої Революції.
Перша письмова згадка про село належить до 1798 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
195 жителів села брало участь у боротьбі про­ти німецько-фашистських загарбників, 37 — від­значено урядовими нагородами, 56 — полягло смертю хоробрих за Батьківщину. Їм та воїнам-визволителям села в 1950 році встановлено обе­ліск Слави.
На території Вигнанки і Провалівки виявле­но залишки поселення пізньотрипільської куль­тури, 2 поселень скіфського часу та поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Вигнанка