Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бігунь

БІГУНЬ – село, центр сільської Ради, розта­шоване за 38 км на захід від районного центру, за 23 км від залізничної станції Велідники, на автошляху Овруч – Кованка. Дворів – 501. На­селення – 2090 чоловік. Сільраді підпорядковані села Делета й Селезівка.
На території Бігуня розміщена центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, який має в кори­стуванні 2510 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1182 га орної землі. Господарство спеціа­лізується на відгодівлі великої рогатої худоби й виробляє щорічно на 100 га сільськогосподар­ських угідь по 100 – 110 цнт м’яса. Провідними сільськогосподарськими культурами є жито, пше­ниця, льон та картопля. За трудові успіхи 73 чо­ловіка нагороджено орденами й медалями, у т. ч. ланкового П. С. Федорчука – орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа, де 26 учителів на­вчають 500 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відді­лення зв’язку.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 45 комуністів, у комсомольській (створена 1924 року) – 70 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Бігунь датується 1888 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час тимчасової німецько-фашистської окупа­ції населення Бігуня брало активну участь у пар­тизанському русі, за що карателі в січні 1943 року живцем спалили 150 жінок, стариків та ді­тей. У листопаді цього ж року село було визво­лене від гітлерівських загарбників партизан­ським з’єднанням О. М. Сабурова.
На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах 700 жителів села билися проти німецько-фашистських загарбників. 599 на­городжено орденами й медалями. Уродженець с. Селезівки П. А. Рослик за героїзм, виявлений під час визволення Румунії, удостоєний звання Героя Радянського Союзу. 500 чоловік загинуло смертю хоробрих. У 1965 році на їх честь вста­новлено пам’ятник.

Сучасна карта - Бігунь