Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Серби

СЕРБИ — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 13 км від залізничної станції Рихальське. У селі 381 двір, населення —1,1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Вільшанка, Засимівка, Нові Серби, Старі Серби.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Прогрес», що обробляє 4,9 тис. га земельних угідь, у т. ч. З тис. га орної землі. Напрям гос­подарства зерново-тваринницький.
Працюють середня школа з виробничим на­вчанням (23 учителі й 356 учнів), будинок куль­тури на 300 місць, 2 бібліотеки з книжковим фон­дом 17 тис. примірників, дільнична лікарня на 15 ліжок, профілакторій для доярок, аптека, вет­пункт, відділення зв'язку, два магазини.
За успіхи в праці 12 трудівників села наго­роджені орденами й медалями Союзу PCP.
Сільська парторганізація (створена 1922 року) об'єднує 32 комуністи, комсомольська (створена 1923 року) — 38 членів ВЛКСМ.
Засноване село в XVII ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В роки Великої Вітчизняної війни із села пішло захищати Бать­ківщину 273 чоловіка, з них загинуло 103. За бойові заслуги 145 чоловік відзначені урядовими нагородами.
На братських могилах воїнів, які полягли, ви­зволяючи село від фашистських загарбників, встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Серби