Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рогачів

РОГАЧІВ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі річки Случі, за 14 км від районного центру, за 20 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Через село прохо­дить автошлях Баранівка — Новоград-Волин­ський. Дворів — 366, населення — 1,4 тис. жите­лів. Сільраді підпорядковані села Млини, Остро­жок, Рудня.
На території Рогачова розміщена центральна садиба колгоспу ім. Івана Франка, який має в користуванні 1,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,1 тис. га орної землі. Господарство вирощує зернові, льон, картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
В селі є середня школа (19 учителів і 254 уч­ні), зоотехнічний технікум, де навчається 575 учнів, будинок культури на 400 місць, три бібліо­теки з книжковим фондом 46 тис. примірників, медична амбулаторія, аптека, поштове відділен­ня, чотири магазини.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й охорони здоров'я 35 жителів села наго­роджено орденами і медалями СРСР.
Три сільські парторганізації об'єднують 50 ко­муністів, три комсомольські — 390 членів ВЛКСМ. Перший партійний осередок виник 1918 року, комсомольський — 1922 року.
Вперше Рогачів згадується 1577 року. Радян­ська влада в ньому встановлена 22 січня 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 184 жителі села, з них 102 загинуло. 123 чоловіка удостоєні бойових орденів і медалей.
За тимчасової німецько-фашистської окупації чимало жителів села поповнювали лави парти­занського загону Ю. О. Старченка. У боях за визволення села загинуло 17 воїнів — синів брат­ніх народів СРСР, серед них А. Анаскакаєв, І. М. Колпаков, М. П. Чапіров, М. М. Іваницький.
На честь загиблих воїнів-визволителів та односельців у центрі села збудовано пам'ятник і обеліск.
Уродженцем Рогачова є Й. Г. Туровець — док­тор медичних наук, професор.
Поблизу Острожка виявлено кілька поховань у кам'яних гробницях доби міді.

Сучасна карта - Рогачів