Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Волиця

ВЕЛИКА ВОЛИЦЯ — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Караньки (притока Случі), за 15 км на південний схід від районного центру та за 46 км від залізничної станції Печанівка. Дворів — 350. Населення — 1308 чоловік.
За колгоспом «Червоний хлібороб», централь­на садиба якого розміщена в селі, закріплено 1958 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1578 га орної землі. Напрям господарства — зер­ново-тваринницький. З допоміжних підприємств є млин і олійниця.
В селі працюють восьмирічна школа, де 13 педагогів навчають 195 учнів, будинок куль­тури на 400 місць, бібліотека з фондом 7,7 тис. книг, дільнична лікарня на 26 місць, аптека, ди­тячі ясла.
Партійна організація об'єднує 25 комуні­стів, 2 комсомольські (осередок виник 1922 ро­ку) — 75 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку народного господарства 50 трудівників села нагороджено орденами й ме­далями Союзу PCP, у т. ч. колишню медсестру дільничної лікарні Г. М. Попову — орденом Леніна.
Перша письмова згадка про село належить до 1601 року.
Під час першої російської революції 1905— 1907 pp. у Великій Волиці  відбулися масові селянські виступи. В революційних виступах кронштадтських моряків 1905 року брав участь житель села І. О. Маєвський.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. Перший голова сільської Ради Т. Г. Горохівський був делегатом XI Всеукраїнського з'їзду Рад.
У період Великої Вітчизняної війни 198 жите­лів села брали участь у боротьбі проти німець­ко-фашистських загарбників, 78 — нагороджено орденами й медалями, 83 — загинули. 1960 року полеглим воїнам-односельцям і воїнам-визволителям села встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Велика Волиця