Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нова Борова

НОВА БОРОВА (з 1954 року селище міського типу) — центр селищної Ради, розташоване за 20 км на північний схід від райцентру. У селищі залізнична станція Турчинка, за 0,8 км прохо­дить автошлях Коростень — Житомир. Населен­ня — 6000 чоловік.
На території селища розміщено заводи: за­лізобетонних виробів, овочесушильний, пересув­на механізована колона № 68, промкомбінат. У Новій Боровій знаходиться також колгосп «Більшовик», за яким закріплено 3163 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 2620 га орної землі. В господарстві вирощують зернові куль­тури, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У Новій Боровій є середня й восьмирічна школи, де навчається 1344 учні й працюють 74 вчителі, будинок культури на 620 місць, бібліоте­ка з книжковим фондом 14 554 томи, лікарня на 60 ліжок, аптека, відділення зв'язку, дитсадок.
За самовіддану працю в розвитку промисло­вості, сільського господарства, освіти, культури, медицини 50 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — машиніста екскаватора С. І. Тичука, орденом Жовтневої Ре­волюції — робітника заводу залізобетонних кон­струкцій О. І. Чижевського.
Партійна організація (створена 1925 року) на­лічує 268 комуністів, комсомольська (створена 1926 року) — 506 членів ВЛКСМ.
Нова Борова виникла в другій половині XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти гітлерівських загарбників билося 600 чоловік. За героїзм, виявлений у боях з ворогом, 402 з них нагороджено орденами й медалями. 137 чоловік загинуло смертю хоробрих. Під час визволення села полягло 8 воїнів. За тимчасової німецько-фашистської окупації в районі селища діяли партизанські загони з'єднання С. Ф. Маликова.

Сучасна карта - Нова Борова