Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Любимівка

ЛЮБИМІВКА (до 1963 року — Вербів) — село, центр сільської Ради. Розташована за 18 км на схід від районного центру, за 22 км від залізнич­ної станції Попільня і за 2 км від автомобільного шляху Житомир — Сквира. Дворів — 334. Насе­лення — 918 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Шлях комунізму», за яким за­кріплено 2953,5 га сільськогосподарських угідь, у 7. ч. 2700,3 га орної землі. Господарство багато­галузеве, вирощує зернові й технічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут пра­цюють млин, деревообробна майстерня.
В селі є середня школа, де навчаються 225 учнів і працюють 15 учителів, клуб з широко­екранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 8,'5 тис. книг, медичний пункт, пологовий буди­нок, дитячий садок, відділення зв'язку, ощадна каса, 2 магазини.
Партійна організація, що створена в 1924 році, налічує 25 комуністів, 2 комсомольські —100 членів ВЛКСМ.
За високі досягнення в праці 63 трудівників села нагороджено орденами і медалями Союзу PCP, у т. ч. комбайнера В. М. Талалаєва — ор­деном Жовтневої Революції, тракториста І. Я. Остапчука — орденом Трудового Червоного Пра­пора.
Село відоме з XVIII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 1923 року організовано комуни «Промінь» і «Вінок».
Під час Великої Вітчизняної війни 302 жите­лі села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 136 — відзначено орде­нами і медалями, 148 — полягло смертю хоробрих за Батьківщину.
1958 року на братській могилі воїнів-визволителів Любимівки споруджено пам'ятник.
Уродженцями села є український радянський письменник В. С. Кучер (1911—1967) та Герой Соціалістичної Праці M. Т. Северенчук.

Сучасна карта - Любимівка