Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зарудинці

ЗАРУДИНЦІ — село, центр сільської Ради, за­лізнична станція. Розташовані за 9 км на пів­день від районного центру. Дворів — 429. Насе­лення — 1253 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Зоряне.
На території Зарудинців розміщена централь­на садиба колгоспу «Комуніст», за яким закріп­лено 1145 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1123 га орної землі. Господарство зерново-буря­кового напряму. Розвинуте тваринництво.
В селі працюють середня школа, де 19 учите­лів навчають понад 300 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 12 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 3 магазини.
Партійна організація (осередок створено 1924 року) об'єднує 19 комуністів, комсомольська (осередок виник 1926 року) —127 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 26 трудівників Зарудинців нагороджено орденами й медалями CPCP.
Село відоме з 1651 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року,
В боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників брало участь 280 жителів села, з них 98 — загинуло, 158 відзначено орденами й меда­лями. Під час Великої Вітчизняної війни в ра­йоні села діяв партизанський загін під керівни­цтвом П. О. Шуляка.
1965 року встановлено обеліск Слави на честь загиблих воїнів-визволителів села від гітлерів­ських окупантів.
Неподалік Зарудинців і Зоряного виявлено залишки 2 поселень черняхівської культури.

Сучасна карта - Зарудинці