Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червона Волока

ЧЕРВОНА ВОЛОКА — село, центр сільської Ради. Розташовано на правому березі річки Жерева (притока Ужа), за 16 км на північний захід від районного центру і за 3 км від заліз­ничної станції Жерів. Дворів — 257. Населен­ня — 995 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бобричі, Волошине, Красносілка.
На території Червоної Волоки розміщена цен­тральна садиба колгоспу «За комунізм», за яким закріплено 5587 га землі, з них 2209Д га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1412,6 га орної землі, 154 га пасовищ, 520 га сіножатей, а та­кож 3262 га лісу. В господарстві вирощують зернові культури, льон, картоплю. Провідною га­луззю є м ясо-молочне тваринництво.
Працюють середня школа, в якій 29 учите­лів навчають 413 учнів, консультпункт Луган­ської середньої заочної школи, клуб, 2 бібліо­теки з фондом 10 тис. книг,. лікарня на 25 лі­жок, аптека, відділення зв'язку.
Партійна організація с. Червоної Волоки об'єднує 36 комуністів, три комсомольські — 165 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 47 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Трудового Червоного Прапора — сви­нарку П. М. Крук, голову колгоспу Б. С. Сакала.
Село відоме з 1710 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 135 жите­лів села захищали Батьківщину, з них 79 — по­лягли смертю хоробрих, 42 — відзначені ордена­ми й медалями. Під час тимчасової окупації, з вересня 1941 року в Червоній Волоці діяла підпільна партизанська група, організатором якої був місцевий учитель, згодом редактор га­зети «Червоне Полісся» (орган партійної орга­нізації з'єднання партизанських загонів ім. М. О. Щорса на Житомирщині) І. І. Симоненко. Населення активно допомагало партизанським з'єднанням О. М. Сабурова та С. Ф. Маликова в боротьбі з німецько-фашистськими загарбни­ками.
1963 року в селі споруджено 2 пам'ятники партизанам, які загинули 1943 року в боротьбі з гітлерівцями.
На околицях Красносілки виявлено залишки поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Червона Волока