Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узятиТУТ
Пошук від
Червона Волока
ЧЕРВОНА ВОЛОКА — село, центр сільської Ради. Розташовано на правому березі річки Жерева (притока Ужа), за 16 км на північний захід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Жерів. Дворів — 257. Населення — 995 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бобричі, Волошине, Красносілка.
На території Червоної Волоки розміщена центральна садиба колгоспу «За комунізм», за яким закріплено 5587 га землі, з них 2209Д га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1412,6 га орної землі, 154 га пасовищ, 520 га сіножатей, а також 3262 га лісу. В господарстві вирощують зернові культури, льон, картоплю. Провідною галуззю є м ясо-молочне тваринництво. Працюють середня школа, в якій 29 учителів навчають 413 учнів, консультпункт Луганської середньої заочної школи, клуб, 2 бібліотеки з фондом 10 тис. книг,. лікарня на 25 ліжок, аптека, відділення зв'язку. Партійна організація с. Червоної Волоки об'єднує 36 комуністів, три комсомольські — 165 членів ВЛКСМ. За успіхи в праці 47 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Трудового Червоного Прапора — свинарку П. М. Крук, голову колгоспу Б. С. Сакала. Село відоме з 1710 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В роки Великої Вітчизняної війни 135 жителів села захищали Батьківщину, з них 79 — полягли смертю хоробрих, 42 — відзначені орденами й медалями. Під час тимчасової окупації, з вересня 1941 року в Червоній Волоці діяла підпільна партизанська група, організатором якої був місцевий учитель, згодом редактор газети «Червоне Полісся» (орган партійної організації з'єднання партизанських загонів ім. М. О. Щорса на Житомирщині) І. І. Симоненко. Населення активно допомагало партизанським з'єднанням О. М. Сабурова та С. Ф. Маликова в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. 1963 року в селі споруджено 2 пам'ятники партизанам, які загинули 1943 року в боротьбі з гітлерівцями. На околицях Красносілки виявлено залишки поселення доби неоліту.