Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дідовичі

ДІДОВИЧІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 20 км від-райцентру, за 19 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Через село проходить автошлях Київ — Львів. Дворів — 270, населення — 875 чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Борисівка.
В Дідовичах — центральна садиба колгоспу ім. XX партз'їзду, який має в користуванні 2,1 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,5 тис. га ор­ної землі. Провідними сільськогосподарськими культурами є пшениця, картопля, цукровий бу­ряк. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
За високі виробничі показники 68 колгоспни­ків відзначено орденами й медалями. Голова колгоспу А. О. Деюн нагороджений орденом Ле­ніна, бригадир рільничої бригади К. Д. Мартинюк — орденом Жовтневої Революції.
У селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 170 учнів, будинок культури на 400 місць, дитячі ясла, бібліотека з книжковим фон­дом 11,4 тис. примірників, медпункт, магазин.
Сільська парторганізація об'єднує 32 кому­ністи, комсомольська організація — 28 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1787 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни било­ся 180 жителів села, в т. ч. 8 чоловік — у загоні ім. Чапаєва, з них 85 загинуло. За мужність і відвагу 110 чоловік нагороджено орденами й медалями.
На честь загиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівців споруджено па­м'ятник «Скорботний воїн».
У центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Дідовичі