Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоні Хатки

ЧЕРВОНІ ХАТКИ (до 1935 року Драницькі Хатки) – село, центр сільської Ради, розташова­не за 17 км від районного центру та за 27 км від залізничної станції Разіне. Дворів – 145. На­селення – 443 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Залужне.
На території Червоних Хаток міститься цен­тральна садиба колгоспу «За врожай», за яким закріплено 1,8 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Господар­ство спеціалізується на вирощуванні льону й картоплі. Розвинуте м’ясо-молочне тваринни­цтво.
За успіхи в розвитку народного господарства орденами й медалями СРСР нагороджено 25 тру­дівників села.
Є восьмирічна школа, в якій 10 учителів на­вчають 99 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 9 тис. примірників, медпункт.
Партійна організація об’єднує 17 комуністів, комсомольська – 23 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1899 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У серпні 1941 року в Червоних Хатках ство­рено підпільну групу на чолі з П.А.Москальчуком. Патріоти добували зброю для партизансь­кого загону, виводили з ладу телеграфний зв’я­зок, розповсюджували листівки серед населен­ня. На фронтах Великої Вітчизняної війни били­ся з ворогом 68 жителів села, 48 з них загинули, 30 – нагороджено орденами й медалями СРСР.
На честь воїнів-визволителів, які полягли в боях з фашистами, споруджено пам’ятник.

Сучасна карта - Червоні Хатки