Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Добринь

ДОБРИНЬ — село, центр сільської Ради, розташоване за 38 км на північний схід від рай­центру, за 20 км від залізничної станції Турчинка й за 21 км від автошляху Коростень — Житомир. Дворів — 210. Населення — 594 чоло­віка. Сільраді підпорядковані села Ємилівка, Губенкове та Гута-Добринь.
На території Добриня розміщена центральна садиба колгоспу «Іскра», за яким закріплено 2772 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1849 га орної землі. Провідними сільськогосподарськими культурами є жито, пшениця, картопля, льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За трудові успіхи 44 хлібороби нагороджено ор­денами й медалями.
У Добрині є восьмирічна школа, де 11 учи­телів навчають 127 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку.
Партійна організація (створена 1926 року) на­лічує 22 комуністи, комсомольська (створена 1921 року) — 37 членів ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Під час Великої Вітчизняної війни на фронтах та в партизанських загонах проти гітлерівських за­гарбників билося 278 добринців. За мужність і відвагу у боротьбі з ворогом 98 з них нагоро­джено орденами й медалями. 151 чоловік загинув смертю хоробрих. У центрі села 1961 року спо­руджено пам'ятник на честь 8 воїнів, які поляг­ли, визволяючи Добринь від німецько-фашист­ських військ.

Сучасна карта - Добринь