Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучиця

ЛУЧИЦЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Случі, за 45 км від районного центру, за 44 км від залізничної станції Новоград -Волинський. Сільраді підпо­рядковані села Анастасівка, Мала Анастасівка, селище Перелісок. Дворів — 198, населення — 780 чоловік.
В Лучиці розміщується центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», який обробляє 5,1 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,4 тис. га орної землі, 2,2 тис. га лісу. Провідними культу­рами є пшениця, жито, льон, картопля. Приді­ляється увага птахівництву.
Працюють восьмирічна школа, де 12 учите­лів навчають 170 учнів, клуб на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 13 тис. примір­ників, медпункт, побутова майстерня, два мага­зини.
Колгоспна партійна організація об'єднує 27 комуністів, комсомольська — 35 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село Лучиця стосується 1888 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни бився з во­рогом у складі партизанських загонів 21 житель села, з них 7 нагороджено орденами й медаля­ми, 81 чоловік перебував у лавах Червоної Ар­мії, з них 74 удостоєні урядових нагород, 31 чо­ловік віддав своє життя за свободу й незалеж­ність Батьківщини.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Лучиця