СТЕПАНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Жерева (притока Ужа), за 12 км на північний захід від районного центру, за 7 км від залізничної станції Кремне та за 6 км від автошляху Київ — Брест. Дворів — 153. Населення — 515 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Старі Новаки.
В Степанівці розміщена центральна садиба колгоспу «Жовтень», за яким закріплено 3600 га; землі, з них 1012 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 647 га орної землі, а також 2112 га лісу. В господарстві вирощують картоплю і льон; розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села працюють восьмирічна школа, в якій 16 учителів навчають 213 учнів; консультаційний пункт Луганської заочної середньої школи, клуб, дві бібліотеки з фондом 13 тис. книг, медичний пункт, два магазини.
Партійна організація об'єднує 24 комуністів, комсомольська — 37 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки на селі виникли в 1925 році.
За успіхи в праці 26 трудівників села нагороджено орденами й медалями Союзу PCP, серед них доярку M. Р. Левчак — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1866 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
156 жителів села брало участь у Великій Вітчизняній війні, з них 75 — відзначено орденами й медалями, 61 — віддав своє життя за Батьківщину. Під час тимчасової окупації степанівці не скорилися ворогові, Вони підтримували зв'язки з підпільниками та партизанами, подавали їм активну допомогу. В липні 1941 року під керівництвом підпільного райкому КП(б)У на чолі з секретарем П. Й. Нагорним (член партії з 1919 року) та членів райкому І. Г. Сторожука і Є. І. Медведського створено підпільні партійні групи. Вони розповсюджували листівки, збирали зброю і передавали її партизанам. 19 червня 1942 року в партизанський загін було направлено 25 жителів Степанівки.
1956 року в селі встановлено два пам'ятники партизанам, які загинули в боях з німецько-фашистськими загарбниками під час виконання бойового завдання.
Дивиться також інші населені пункти району: