Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Соболівка

СОБОЛІВКА – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 29 км від ра­йонного центру і за 39 км від залізничної станції Ра­зіне. Дворів – 113. Насе­лення – 335 чоловік. Сільра­ді підпорядковане с. Вила.
На території Соболівки міститься центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, за яким закріплено 3,6 тис. га землі, в т. ч. 1 тис. га орної, 1,5 тис. га лісу. Господарство ви­рощує переважно льон і картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підпри­ємства – млин, столярна майстерня.
За успіхи в розвитку сільського господарства 25 колгоспників нагороджено орденами й меда­лями Радянського Союзу.
Є восьмирічна школа, де 10 учителів навча­ють 140 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 9 тис. примірників.
На обліку в партійній організації 23 кому­ністи, в комсомольській – 20 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1650 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В період Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 89 жителів села, з них 38 загинуло, 43 – відзначені урядовими нагородами.
У Соболівці похований Герой Радянського Союзу В. С. Путилін, уродженець Приозерного Воронезької області, який загинув під час визво­лення Дзержинського району від фашистських загарбників. Воїнам-визволителям, які віддали своє життя в боротьбі проти фашистів, спору­джено пам’ятник.

Сучасна карта - Соболівка