Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

БЕРЕЗІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 16 км від районного та обласного центру й за 5 км від залізничної станції Дубовець. Через село проходить автошлях Київ — Львів. Дворів — 306. Населення — 1125 чоловік. Сільраді підпорядковані села Богданівна, Вигода, Дубовець, Садки, Черемошне.
На території Березівки розміщена бригада колгоспу ім. Ватутіна, центральна садиба якого міститься в Дубівці. Вирощують переважно зер­нові культури, картоплю, хміль, льон.
Тут є середня школа, де 35 учителів навчають 460 учнів, спецшкола-інтернат на 196 дітей, де працює 46 вчителів, клуб, три бібліотеки з книж­ковим фондом 26 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, аптека, будинок побутового обслугову­вання.
За успіхи у праці 56 трудівників села відзна­чено орденами й медалями СРСР, серед них орде­ном Леніна нагороджений учитель О. Н. Таргоній.
Партійна організація налічує 43 комуністи, комсомольська — 124 члени ВЛКСМ.
Село засноване в XVII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни проти фашистів билися 240 жителів села, з них 33 за­гинуло, 205 — нагороджено орденами й медаля­ми Радянського Союзу. У боях за визволення Березівки загинув 31 солдат Червоної Армії, серед них А. Н. Мещеряков, В. А. Ткачов, Г. К. Музиченко, X. Бахтияров, К. Тімербаєв, К. Байкуловта та інші.
Воїнам, які полягли в боях за визволення Бе­резівки від німецько-фашистських загарбників, трудящі села встановили два пам'ятники.
Поблизу Черемошного знайдено кам'яні зна­ряддя доби бронзи та предмети кінської збруї давньоруських часів.

Сучасна карта - Березівка