Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Купище

КУПИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 11 км на північний захід від район­ ного центру, за 3 км від залізничної станції Клочки. Через село проходить автошлях Мозир— Ровно. Дворів — 272. Населення — 744 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Велень і Жабче.
На території Купищ розміщена центральна са­диба колгоспу ім. XXI з’їзду КПРС, за яким за­кріплено 3027 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1763 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тваринни­цтво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в роз­витку сільського господарства 23 чоловіка удо­стоєно орденів і медалей.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 140 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. то­мів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 23 комуністи, в комсомольській (створена 1923 року) — 35 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1694 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах та в партизанських загонах з’єднання ім. Щорса воювало проти німецько-фашистських загарбників 130 жителів села. За виявлений ге­роїзм у боях з ворогом 95 чоловік нагороджено орденами й медалями. 46 чоловік загинуло смер­тю хоробрих. 1955 року на честь односельців та 35 воїнів-визволителів Купищ, які полягли в бо­ротьбі проти гітлерівців, споруджено пам’ятник. Серед тих, хто віддав життя, визволяючи село від гітлерівців, росіяни І. Я. Воронцов, С. Г. До­рохов, українці І. А. Ковальчук, Є. Д. Герасимчук, таджик М. М. Міжбаєв та інші.

Сучасна карта - Купище