Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Радянське

РАДЯНСЬКЕ (до 1934 року — Жидівці — село, центр сільської Ради. Розташоване за 7 км на за­хід від районного центру та за 12 км від заліз­ничної станції Бердичів. Дворів — 260. Населен­ня — 742 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Бенедівка.
В Радянському розташовані рільнича і трак­торна бригади, м’ясо-молочна, відгодівельна, свино-та птахоферми колгоспу «Маяк», централь­на садиба якого у Великій П’ятигірці.
На території села працюють середня школа, в якій 18 учителів навчають 175 учнів, будинок культури на 200 місць, дві бібліотеки з фондом понад 11,5 тис. книг, медичний пункт, два ма­газини.
В Радянському працює 11 комуністів. Комсо­мольська організація (заснована в 1922 році) об’єднує 69 членів ВЛКСМ.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, освіти й медицини, 54 трудівників села нагороджено орденами і медалями СРСР.
Село відоме з 1611 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні активну участь брало 154 жителі села, з них 76 — загинуло в бо­ротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 82 — відзначено орденами й медалями. Д. А. Мель- ник-Лозовицький нагороджений орденом Леніна.
На братській могилі воїнів-визволителів села від гітлерівців у 1967 році встановлено пам’ятник.
На околиці Радянського виявлено залишки поселення скіфського періоду та черняхівської культури.

Сучасна карта - Радянське