Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бондарі

БОНДАРІ – село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі річки Норину, притоки Ужа, за 17 км на південний захід від районного центру, за 2 км від залізничної станції Хайч-Норин. Дворів – 315. Населення – 1176 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бондарівна, Красносілка та Папірня.
На території Бондарів розміщена центральна садиба колгоспу ім. Крупської, в користуванні якого 1808 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1149 га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон, картопля та овочі. Роз­винуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. Поблизу села є щебеневий завод. За трудові успіхи 45 чоловік нагороджено орденами та ме­далями.
Працюють середня школа, де 30 учителів на­вчають 500 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації налічується 25 кому­ністів, у комсомольській – 46 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Бондарі датується 1888 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах 200 жителів села билися проти німецько-фашистських окупантів, 175 чо­ловік нагороджено орденами й медалями, 125 – загинуло смертю хоробрих. У 1965 році на їх честь встановлено обеліск Слави.
На території та поблизу села виявлено нео­літичне поселення й майстерню обробітку кре­меню та поселення доби бронзи й часів Київської Русі.

Сучасна карта - Бондарі