Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нехворощ

НЕХВОРОЩ — село, центр сільської Ради. Розташована по обох берегах річки Пустохи (при­тока Гуйви), за 10 км на південний захід від районного центру та за 15 км від залізничної станції Чорнорудка. Дворів — 720. Населення — 2120 чоловік.
За колгоспом ім. М. Ф. Ватутіна, центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 2717,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2436,1 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп має млин, меха­нічну майстерню, пилораму.
В Нехворощі працюють середня школа, в якій 23 педагоги навчають 400 учнів, будинок куль­тури на 300 місць з широкоекранною кіноуста­новкою, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, мед­пункт, пологовий будинок, дитячий садок, відді­лення зв'язку, ощадна каса, чотири магазини.
Партійна організація (створена 1929 року) об'єднує 35 комуністів, дві комсомольські —115 членів BЛKCM.
За досягнення в праці орденами і медалями СРСР нагороджено 115 трудівників села, з них орденом Жовтневої Революції — колгоспника П. П. Красівського, орденом Трудового Черво­ного Прапора — директора школи І. О. Сидорова і бригадира тракторної бригади І. І. Парфенюка.
Вперше село згадується 1590 року.
Під час першої російської революції 1905— 1907 рр. селяни не раз виступали проти своїх гнобителів. 14 травня 1907 року трудящі Нехво­рощі і Гальчина організували страйк, вимагали від поміщика підвищення заробітної плати. Орга­нізаторами виступу були Й. Коваль і М. Попіль.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 335 жите­лів села боролися з німецько-фашистськими за­гарбниками, 175 — нагороджено орденами і меда­лями, 147 — полягли смертю хоробрих за Батьків­щину.
В 1945 і 1965 роках на братських могилах загиблих воїнів-визволителів Нехворощі спору­джено два пам'ятники.
Поблизу села виявлено залишки слов'янського городища VI—VII ст. н. ери.

Сучасна карта - Нехворощ