Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гута-Потіївська

ГУТА-ПОТІЇВСЬКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 40 км на північний захід від районного центру й 20 км від залізничної станції Турчинка. Дворів — 160. Населення — 410 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Заміри.
На території Гути-Потіївської розміщена центральна садиба колгоспу
«Правда», за яким закріплено 2346 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1599 га орної землі. Господарство спеціа­лізується на вирощуванні льону й картоплі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За до­сягнення в розвитку сільськогосподарського виробництва 20 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У селі є середня школа, де 19 учителів на­вчають 219 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,7 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок, відділення зв'язку.
Партійна організація (створена в 1929 році) налічує 19 комуністів, комсомольська —16 чле­нів ВЛКСМ.
Гута-Потіївка заснована наприкінці XVIII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 147 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фа­шистських загарбників. 73 чоловіка за виявлений героїзм у боях з ворогом нагороджено орденами й медалями. 63 — загинули смертю хоробрих, 1965 року споруджено пам'ятник воїнам, які по­лягли в боях, визволяючи село від гітлерівських окупантів. У братській могилі поховано Героя Радянського Союзу І. О. Козака, уродженця с. Нової Березівки Тюменської області.

Сучасна карта - Гута-Потіївська