Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Першотравенськ

ПЕРШОТРАВЕНСЬК (до 1934 року — Токарівка) — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на правому березі річки Хомори, за 11 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Полонне. Дворів — 780, населення — 4,4 тис. чоловік.
У Першотравенську діє завод електротехніч­ного фарфору. Підприємство засноване 1899 року.
В селищі є середня школа (47 учителів і 909 дітей), будинок культури на 450 місць, бібліоте­ка з книжковим фондом 34 тис. примірників, лі­карня на 100 ліжок, медпункт, 12 магазинів, ком­бінат побутового обслуговування, відділення зв'язку.
За трудові успіхи в розвитку народного госпо­дарства 35 жителів селища нагороджено орде­нами й медалями СРСР, в т. ч. О. А. Ятлук та М. У. Назарчук — орденом Леніна, Й. М. Горжейников та І. П. Олійник — орденом Жовтневої Революції. В. П. Сараненко удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
Три партійні організації об'єднують 238 кому­ністів. Перший партійний осередок виник у трав­ні 1923 року. П'ять комсомольських організацій (перший осередок засновано в січні 1923 року) налічують 683 члени ВЛКСМ.
Селище виникло наприкінці XIX ст. 1910 року на заводі відбулася масова маївка, яка переросла в загальний страйк робітників. 1913 року страйк тривав три дні. Радянська влада в селищі вста­новлена в січні 1918 року. 1918 року робітники заводу брали активну участь у партизанському русі.
582 першотравенці боронили Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни. 351 чоловік на­городжений орденами й медалями.
Багато жителів селища билися з ворогом у складі партизанського з'єднання під команду­ванням І. І. Шитова. 47 учасників партизансько­го руху нагороджені урядовими нагородами.
На честь 63 односельців та воїнів, які заги­нули в боях за визволення села, споруджено пам'ятник.
Уродженцем села є Є. Ф. Вітюк — повний ка­валер ордена Слави.

Сучасна карта - Першотравенськ