Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узятиТУТ
Пошук від
Першотравенськ
ПЕРШОТРАВЕНСЬК (до 1934 року — Токарівка) — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на правому березі річки Хомори, за 11 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Полонне. Дворів — 780, населення — 4,4 тис. чоловік. У Першотравенську діє завод електротехнічного фарфору. Підприємство засноване 1899 року.
В селищі є середня школа (47 учителів і 909 дітей), будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 34 тис. примірників, лікарня на 100 ліжок, медпункт, 12 магазинів, комбінат побутового обслуговування, відділення зв'язку. За трудові успіхи в розвитку народного господарства 35 жителів селища нагороджено орденами й медалями СРСР, в т. ч. О. А. Ятлук та М. У. Назарчук — орденом Леніна, Й. М. Горжейников та І. П. Олійник — орденом Жовтневої Революції. В. П. Сараненко удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. Три партійні організації об'єднують 238 комуністів. Перший партійний осередок виник у травні 1923 року. П'ять комсомольських організацій (перший осередок засновано в січні 1923 року) налічують 683 члени ВЛКСМ. Селище виникло наприкінці XIX ст. 1910 року на заводі відбулася масова маївка, яка переросла в загальний страйк робітників. 1913 року страйк тривав три дні. Радянська влада в селищі встановлена в січні 1918 року. 1918 року робітники заводу брали активну участь у партизанському русі. 582 першотравенці боронили Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни. 351 чоловік нагороджений орденами й медалями. Багато жителів селища билися з ворогом у складі партизанського з'єднання під командуванням І. І. Шитова. 47 учасників партизанського руху нагороджені урядовими нагородами. На честь 63 односельців та воїнів, які загинули в боях за визволення села, споруджено пам'ятник. Уродженцем села є Є. Ф. Вітюк — повний кавалер ордена Слави.