Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малі Мошківці

МАЛІ МОШКІВЦІ — село, центр сільської Ради. Розташовані на березі річки Пустохи (при­тока Гуйви), за 14 км на південний захід від районного центру та за 21 км від залізничної станції Чорнорудка. Дворів — 460. Населення — 1231 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. С. В. Косіора, за яким закріп­лено 1386,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1253,8 га орної землі. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби, вирощує пше­ницю, ячмінь, цукрові буряки, кормові культури. Господарство має механічну і деревообробну май­стерні, пилораму.
В селі є восьмирічна школа, в якій навчається 164 учні й працює 13 вчителів, клуб, бібліотека з фондом 7 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, магазин.
Партійна організація налічує 21 члена КПРС, дві комсомольські — 35 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 36 трудівників села від­значено орденами і медалями СРСР, серед них доярку П. О. Безноско — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1601 року.
Радянську владу в селі встановлено у січні 1918 року. 1925 року організовано кооперативне товариство.
Під час Великої Вітчизняної війни 273 жителі села боролися з німецько-фашистськими загарбни­ками, 120 — полягли в боях, 73 — відзначені орденами і медалями. M. І. Струтовський — пов­ний кавалер ордена Слави, М. Г. Самосенко нагороджений орденом Леніна.
1958 року на братській могилі воїнів, які ви­зволяли село від гітлерівських окупантів, вста­новлено пам'ятник.

Сучасна карта - Малі Мошківці