Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Журба

ЖУРБА – село, центр сільської Ради, розта­шоване за 32 км на північний схід від районного центру, за 7 км від залізничної станції Нивки, на лінії Чернігів – Овруч. Дворів – 72. Населен­ня – 217 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будолюбівка, Грязеве, Деревці, Жолудівка, Маленівка, Нивки, Переїзд, Підчашшя, Ситівка, Соснівка, Степки.
На території Журби розміщена центральна садиба колгоспу ім. Щорса, за яким закріплено 1836 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 959 га орної землі. Тут вирощують пшеницю, жито, льон та картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво. За трудові досягнення 26 колгоспни­ків удостоєні орденів і медалей.
В селі є середня школа, де навчається 230 уч­нів і працює 23 вчителі, клуб, бібліотека з книж­ковим фондом 7 тис. томів, фельдшерсько-аку­шерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 20 кому­ністів, у комсомольській – 46 членів ВЛКСМ.
Село засноване в першій половині XIX сто­ліття.
Радянську владу встановлено б січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах та в партизанських загонах мужньо билися проти німецько-фашистських загарбників 182 жи­телі села, 130 з них нагороджено орденами й ме­далями. 50 чоловік загинуло смертю хоробрих. У 1965 році на їх честь встановлено пам’ятник.
В с. Степках народився В. І. Кузьменко – ла­уреат Ленінської і Державної премії, доктор геолого-мінералогічних наук.

Сучасна карта - Журба (Виселено через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Зняте з обліку 14 листопада 1991 року Житомирською обласною радою.)