Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Карвинівка

КАРВИНІВКА – село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Тетерева, за 22 км від районного центру та за 17 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. Дво­рів – 386. Населення – 1236 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бартуха, Грем’яче й Станіславівка.
У Карвинівці міститься центральна садиба радгоспу ім. Дзержинського, за яким закріплено 880 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 417 га орної землі, 282 га лісу. Радгосп спе­ціалізується на вирощуванні хмелю та плодово-ягідних культур. Розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво. З допоміжних підприємств є завод, що виробляє плодово-ягідні вина. Працює вете­ринарна лікарня.
У селі є середня школа, в якій 29 учителів на­вчають 345 учнів, будинок культури із залом на 250 місць, клуб на 150 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, діль­нична лікарня на 50 ліжок, аптека, 4 медпункти.
За успіхи в розвитку народного господарства 55 трудівників села нагороджено орденами й ме­далями Радянського Союзу.
Партійна організація об’єднує 49 комуністів, комсомольська – 62 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1899 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
195 жителів села билися з ворогами на фрон­тах Великої Вітчизняної війни, з них 126 заги­нуло, за виявлений героїзм і мужність 111 чоло­вік відзначені урядовими нагородами.
У бою за село загинули росіянка К. Морфіна, таджик Д. Кокієв, туркмен І. Івраєв.
Вшановуючи пам’ять воїнів-визволителів, що віддали своє життя в боротьбі з німецько-фаши­стськими загарбниками, трудящі села спорудили обеліск Слави.

Сучасна карта - Карвинівка