Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільшанка

ВІЛЬШАНКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км від районного центру. На території сільради залізнична станція Чуднів-Волинський. Дворів — 567. Населення — 1734 чо­ловіка. На території села розміщена комплексна бригада колгоспу ім. Кутузова, центральна са­диба якого міститься в с. Бабушках. Тут є цикорієсушильний завод (заснований 1927 року), райоб'єднання «Сільгосптехніки», інкубаторна станція, Чуднівський хлібоприймальний пункт.
За високі показники в праці 20 трудівників села нагороджені орденами й медалями СРСР. Серед них Р. М. Машталер удостоєний ордена Леніна.
У Вільшанці працюють середня школа, де 21 учитель навчає 350 учнів, 4 бібліотеки з фон­дом 25 тис. книжок, два фельдшерсько-акушер­ські пункти, дитячі ясла на 50 місць, дві їдальні, побутова майстерня.
Партійна організація (створена 1924 року) об'єднує 90 членів КПРС, комсомольська —126 юнаків та дівчат.
Село засноване в XVI столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1922 року створено комуну ім. Рози Люксем­бург. Під час громадянської війни в районі стан­ції Чуднів-Волинський діяв партизанський загін, комісаром якого був В. Г. Горобець.
З жовтня 1941 року в селі діяла підпільна партизанська група, очолювана П. І. Тарасенком. 400 жителів села боролися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 76 з них загинуло, 329 — відзначені урядовими нагоро­дами.
Воїнам, які віддали своє життя, визволяючи село від німецько-фашистських загарбників, та односельцям, полеглим у боях за Батьківщину, трудящі села встановили два пам'ятники.

Сучасна карта - Вільшанка