Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Мошківці

ВЕЛИКІ МОШКІВЦІ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 13 км на захід від район­ного центру та за 18 км від залізничної станції Кодня. Дворів — 356. Населення — 979 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Нове життя», за яким закріплено 1979,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1606, 3 га орної землі. Провідними сільськогоспо­дарськими культурами є пшениця, ячмінь, цук­ровий буряк. Колгосп спеціалізується на відго­дівлі свиней. З допоміжних підприємств у гос­подарстві є млин, пилорама.
В селі працюють середня школа, де 16 пе­дагогів навчають 227 учнів, клуб, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, дитячий садок, медпункт, ощадна каса, відділення зв'язку, три магазини.
Партійна організація об'єднує 26. комуністів, дві комсомольські — 104 членів ВЛКСМ.
За високі виробничі показники і трудові успі­хи 53 жителів села нагороджено орденами і ме­далями СРСР, серед них чабана колгоспу П. Н. Горностая — орденами Трудового Черво­ного Прапора та «Знак Пошани».
Село відоме з 1593 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
1921 року селяни організували комуну «Віль­на праця», пізніше перейменовану на «III Ін­тернаціонал». У 1927 році виник ТСОЗ.
В роки Великої Вітчизняної війни 423 жителі села боролися проти німецько-фашистських за­гарбників, 94 — нагороджені орденами і медаля­ми, 130 — полягли смертю хоробрих за Батьків­щину.
1960 року на братській могилі воїнів-визво­лителів села від гітлерівців встановлено пам'ят­ник.

Сучасна карта - Великі Мошківці