Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мединівка

МЕДИНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на схід від районного цен­тру, за 12 км від залізничної станції Чоповичі й за 9 км від автошляху Київ — Ковель. Дво­рів —188. Населення —477 чоловік. Сільраді під­порядковане село Великий Ліс.
На території Мединівки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким за­кріплено 2114 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1431 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю та овочі. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успі­хи в розвитку сільського господарства орденами й медалями нагороджено 19 колгоспників.
Тут є восьмирічна школа, де 12 учителів на­вчають 92 учні, клуб, бібліотека з книжковим фондом 4,3 тис. томів, фельдшерсько-акушер­ський пункт.
У партійній організації (створена 1930 року) налічується 28 комуністів, у комсомольській (створена 1925 року) — 22 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1779 роком. В травні — червні 1917 року в Мединівці відбувся масовий виступ селян проти по­міщика.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах та в партизанських загонах воювало проти німецько-фашистських загарбників 102 жителі села, з них 78 нагороджено орденами й медаля­ми, 51 чоловік загинув смертю хоробрих. У цен­трі села 1958 року споруджено пам’ятник одно­сельцям та 26 воїнам-визволителям, які по­лягли в боях з ворогом. В бою за село віддали життя росіяни К. А. Тихонов, О. С. Сафонов,
українець П. С. Печенюк, казах К. Тмеученов.

Сучасна карта - Мединівка