Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Містечко

МІСТЕЧКО — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Здвижу, за 40 км на схід від районного центру, за 10 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 223. Населен­ня — 500 чоловік. Сільраді підпорядковані села Ковганівка, Лазарівка, Старицьке й Хом'янка.
На території містечка розташована централь­на садиба колгоспу ім. 1-го Травня, який має в користуванні 2309 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1963 га орної землі. Провідними культурами е озима пшениця, жито, льон та кар­топля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 36 колгоспників нагороджено орденами й медалями CPCP.
У селі є середня школа, де 13 учителів на­вчають 156 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація (створена в 1927 році) налічує 28 комуністів, комсомольська (створена 1925 року) — 98 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1788 роком.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 126 одно­сельців - билися проти фашистських загарбників. 76 чоловік загинуло смертю хоробрих. За вияв­лений героїзм у боях з ворогом 102 чоловіка на­городжено орденами й медалями. На честь загиб­лих воїнів-визволителів 1961 року споруджено пам'ятник.
Поблизу с. Лазарівки виявлено давньоруські кургани.

Сучасна карта - Містечко