Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вербівка

ВЕРБІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Ростави­ці, за 22 км на північний схід від районного центру та за 32 км від залізничної станції Зарудинці. Дворів — 315. Населення — 1047 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Трубіївка.
За колгоспом ім. Ленінського комсомолу, центральна садиба якого розміщена у Вербівці, закріплено 3049 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2872 га орної землі. Напрям виробництва — зерново-буряковий. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 170 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 6 тис. книг, медич­ний пункт, дитячі ясла, 2 магазини.
Партійна організація (створена 1924 року) об'єднує 45 комуністів, комсомольська (осере­док виник 1922 року) — 68 членів ВЛКСМ.
За успіхи, досягнуті в праці, 27 трудівників, нагороджено орденами й медалями Союзу PCP, серед них ланкову Г. О. Джус — орденом Леніна, а ланкову Г. Д. Полонець — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з кінця XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство у Вербів­ці організовано 1924 року.
В роки Великої Вітчизняної війни у боротьбі з німецько-фашистськими окупантами брали участь 304 жителі села, з них 170 — загинуло,. 154 — нагороджено орденами та медалями.
На честь загиблих воїнів-односельців у 1966 році встановлено обеліск вічної Слави.
На околицях Трубіївки виявлено залишки трьох поселень черняхівської культури.

Сучасна карта - Вербівка