Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тетірка

ТЕТІРКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за ЗО км від районного центру. Заліз­ничний полустанок. Дворів — 188. Населення — 617 чоловік. Сільраді підпорядковані села Муравня й Ходорівка.
На території Тетірки міститься центральна садиба колгоспу «Переможець», за яким закріп­лено 2136,8 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1523 га орної землі. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Вирощуються переважно зернові культури, льон та хміль.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільськогос­подарського виробництва, 32 чоловіка відзначені урядовими нагородами.
У Тетірці є середня школа, де 19 учителів на­вчають 227 учнів, будинок культури із залом на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 11 745 примірників.
Партійна організація налічує 36 членів КПРС, комсомольська — 67 юнаків та дівчат.
Село засноване в кінці XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вали 150 жителів села, 60 з них загинули, 98 на­городжені орденами й медалями Радянського Союзу. На початку липня 1941 року в районі села 9-й механізований корпус під командуван­ням К. К. Рокоссовського вів бої проти гітле­рівців.
Воїнам, які віддали своє життя, визволяючи Батьківщину від німецько-фашистських загарб­ників, трудящі села встановили обеліск Слави.

Сучасна карта - Тетірка