Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Райгородок

РАЙГОРОДОК — село, центр сільської Ради. Розташований на річці Глибокій Канаві (притока Гнилоп’яті), за 17 км на південний захід від районного центру та за 14 км від найближчої за­лізничної станції Демчин. Через село проходить автомобільний шлях Бердичів — Хмельник. Дво­рів — 466.
Населення — 1255 чоловік. Сільраді під­порядковані села Андріяшівка, Лемеші, Марти- нівка.
На території Райгородка розміщена централь­на садиба хмелерадгоспу «Райгородок», заснова­ного 1922 року, за яким закріплено 5552 га землі, з них сільськогосподарських угідь — 4615 га, у т. ч. 3709 га орної землі. Крім хмелярства, роз­винуте м’ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють середня школа ім. Героя Ра­дянського Союзу В. К. Олійника, де 32 педагоги навчають 460 учнів, клуб на 300 місць, три біб­ліотеки з фондом 21,5 тис. книг, лікарня на 25 ліжок, пологове відділення, аптека, дитячі ясла, а також пошта, 6 торговельних точок, їдальня та майстерня побутового обслугову­вання.
4 партійні організації (осередок створено 1922 року) об’єднують 36 комуністів, 2 комсо­мольські (осередок виник 1925 року) —163 чле­нів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 197 трудівників села і рад­госпу відзначено орденами й медалями СРСР. За вирощування рекордних урожаїв картоплі в 1966 році ланковому радгоспу Є. Ф. Базилевському присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, члена ланки С. К. Томчука нагороджено орденом Леніна.
В історичних документах село згадується 1649 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
245 жителів села брало участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників і всі вони відзначені урядовими нагородами. 159 чоло­вік загинуло в боях за Батьківщину. Випускни­кові середньої школи В. К. Олійнику за прояв­лену хоробрість у битві під Ковелем присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно). 1971 року біля школи встановлено пам’ятник герою.
В 1967 році воїнам, які віддали своє життя під час визволення села від ворога в роки Вели­кої Вітчизняної війни, споруджено пам’ятник.
Уродженцем Райгородка є кандидат історич­них наук Є. А. Бондарчук.
На околиці села виявлено залишки давньо­руського городища X—XIII століття.

Сучасна карта - Райгородок