РАЙГОРОДОК — село, центр сільської Ради. Розташований на річці Глибокій Канаві (притока Гнилоп’яті), за 17 км на південний захід від районного центру та за 14 км від найближчої залізничної станції Демчин. Через село проходить автомобільний шлях Бердичів — Хмельник. Дворів — 466.
Населення — 1255 чоловік. Сільраді підпорядковані села Андріяшівка, Лемеші, Марти- нівка.
На території Райгородка розміщена центральна садиба хмелерадгоспу «Райгородок», заснованого 1922 року, за яким закріплено 5552 га землі, з них сільськогосподарських угідь — 4615 га, у т. ч. 3709 га орної землі. Крім хмелярства, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють середня школа ім. Героя Радянського Союзу В. К. Олійника, де 32 педагоги навчають 460 учнів, клуб на 300 місць, три бібліотеки з фондом 21,5 тис. книг, лікарня на 25 ліжок, пологове відділення, аптека, дитячі ясла, а також пошта, 6 торговельних точок, їдальня та майстерня побутового обслуговування.
4 партійні організації (осередок створено 1922 року) об’єднують 36 комуністів, 2 комсомольські (осередок виник 1925 року) —163 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 197 трудівників села і радгоспу відзначено орденами й медалями СРСР. За вирощування рекордних урожаїв картоплі в 1966 році ланковому радгоспу Є. Ф. Базилевському присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, члена ланки С. К. Томчука нагороджено орденом Леніна.
В історичних документах село згадується 1649 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
245 жителів села брало участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників і всі вони відзначені урядовими нагородами. 159 чоловік загинуло в боях за Батьківщину. Випускникові середньої школи В. К. Олійнику за проявлену хоробрість у битві під Ковелем присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно). 1971 року біля школи встановлено пам’ятник герою.
В 1967 році воїнам, які віддали своє життя під час визволення села від ворога в роки Великої Вітчизняної війни, споруджено пам’ятник.
Уродженцем Райгородка є кандидат історичних наук Є. А. Бондарчук.
На околиці села виявлено залишки давньоруського городища X—XIII століття.
Дивиться також інші населені пункти району: