Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Троковичі

ТРОКОВИЧІ— село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 1 км від залізничної станції Строковиці, на авто­шляху Житомир — Мозир. Дворів — 740, насе­лення — 2,4 тис. чоловік. Сільській Раді підпо­рядковано с. Некраші.
На території Троковичів розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Леніна, який обробляє 3,4 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч.
2,6 тис. га орної землі. Діють млин, пилорама. На­прям господарства льонарсько-картоплярськпй з роз­винутим хмелярством та м'ясо-молочний.
В селі є середня школа, в якій 37 учителів навчають 538 учнів, будинок куль­тури на 400 місць, дві біб­ліотеки з книжковим фон­дом 11,6 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла-садок, поштове відділення, чотири магазини, майстерня по­бутового обслуговування.
П'ять партійних орга­нізацій об'єднують 60 ко­муністів, дві комсомоль­ські —179 членів ВЛКСМ. Партійний осередок створено 1920 року, комсомольський — 1921 року.
За трудові успіхи 136 трудівників села удо­стоєні орденів і медалей Радянського Союзу. Орденом Леніна нагороджено: доярку Г. І. Сич, ланкову по льону О. В. Коротун, вчителя М. Г. Теодоровича; орденом Жовтневої Револю­ції — техніка-будівельника П. М. Сидорчука, п'ять чоловік нагороджені орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1584 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
406 жителів Троковичів брали участь у Вели­кій Вітчизняній війні, з них 197 загинуло, 254 нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Односельцю М. І. Бакалову за героїчний подвиг під містом Мелітополем посмертно при­своєно звання Героя Радянського Союзу.
В селі два пам'ятники-обеліски на братських могилах, споруджені в 1963 році.
Уродженцем села є кандидат медичних наук В. П. Євтушенко.

Сучасна карта - Троковичі