Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Авратин

АВРАТИН — село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 10 км на південний схід від ра­йонного центру та за 34 км від найближчої за­лізничної станції Печанівка. Через село проті­кає річка Каранька (притока Случі). Дворів — 196. Населення — 734 чоловіка. Сільраді підпо­рядковане с.Кириївка.
В Авратині розміщені цех рослинництва, цех тваринництва і механізований загін колгоспу «Ленінський шлях», центральна садиба якого — в Кириївці. Тут є пасіка на 110 бджолосімей.
На території села працюють восьмирічна школа, в якій 13 учителів навчають 139 учнів, клуб на 110 місць, бібліотека, медпункт, відді­лення зв'язку, магазин.
Партійна організація с. Авратина об'єднує 13 комуністів, 2 комсомольські — 78 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 28 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Населений пункт під назвою Гаврятин в істо­ричних документах згадується з 1585 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1920 року в Авратині організовано партизан­ський загін із 100 чоловік під керівництвом Я. Жалкіна, який вів боротьбу проти польських інтервентів.
У роки Великої Вітчизняної війни 207 жите­лів села боролися проти німецько-фашистських загарбників, 72 — загинуло, 29 — відзначено орденами й медалями.
1954 року воїнам-визволителям Авратина та воїнам-односельцям, які полягли в боях за Батьківщину, встановлено три пам'ятники.
В центрі Кириївки виявлено залишки по­селення черняхівської культури.

Сучасна карта - Авратин