Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Межирічка

МЕЖИРІЧКА — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Ужа, за 20 км на північний схід від районного центру, за 8 км від залізничної станції Бехи й 1 км від автошляху Коростень — Народичі. Дворів — 210. Населен­ня — 562 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Барди.
На території Межирічки розміщена централь­на садиба колгоспу «Україна», за яким закріп­лено 1717 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1028 га орної землі. Вирощують зернові куль­тури, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 37 чоловік удостоєно ор­денів і медалей.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 115 учнів, клуб, бібліотека, фельд­шерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 23 комуністи, комсомольській (ство­рена 1923 року) — 32 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1616 роком.
Радянську владу встановлено в грудні 1917 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах воювало проти німецько-фашистських загарбників 107 жителів села. За мужність і відвагу 79 з них нагороджено ордена­ми й медалями. 70 чоловік загинуло смертю хо­робрих. 1945 року на честь односельців і воїнів-визволителів, які полягли у боях з ворогом, спо­руджено обеліск Слави.
Межирічка — батьківщина О. В. Трипольського, якому в 1940 році за виявлений героїзм в бою з білофіннами присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу. 1967 року встановлено пам’ятник
В. І. Леніну.
У селі зберігається архітектурна пам’ятка — дерев’яна церква, збудована 1772 року.
На території с. Бардів знайдено кам’яні зна­ряддя праці доби бронзи, виявлено давньору­ський курганний могильник.

Сучасна карта - Межирічка